Kaip išgyventi ilgiausią skrydį pasaulyje?

02 Mar Kaip išgyventi ilgiausią skrydį pasaulyje?

17 valandų ir 30 minučių. Tiek truko ilgiausias pasaulyje komercinis skrydis iš Oklando Naujojoje Zelandijoje į Dohą Katare, įvykdytas Kataro oro linijų „Qatar Airways“. Jeigu jums tektų skristi šiuo ar kitu neką trumpesniu maršrutu, pasinaudokite „Bloomberg“ pašnekovų patarimais, kaip jį suplanuoti ir išgyventi.

Beveik parą trunkančių skrydžių bus ir daugiau. „Qatar Airways“ rekordą žada pagerinti Australijos skraidintojas „Qantas“, pasišovęs keleivius skraidinti 19 valandų iš Naujojo Džersio į Singapūrą.

Kaip pasirinkti lėktuvą?

Pirmiausia pasidomėkite lėktuvo modeliu. Rekordinį skrydį įveikė „Boeing 777“. Šis modelis puikiai tinka ilgiems skrydžiams, sako Brianas Kelly, populiaraus kelionių tinklaraščio „The Points Guy“ įkūrėjas ir keliautojas.

Naujausių modelių lėktuvuose įrengtas oro drėkinimas, slėgio palaikymas, patogus apšvietimas, „Airbus A350“ salone deguonis atnaujinamas kas tris minutes. Dėl šios technologijos keleiviams nereikia kęsti įprasto lėktuvosalonams tvankaus oro, po skrydžio jie jaučia mažesnį nuovargį. Ponas Kelly ilgiems nuotoliams pataria rinktis „Boeing 787“ ir „Airbus“ A380 arba A350, nes jų salone labai tylu, pakilimas ir nusileidimas net nejuntamas.

Ta pati oro linijų bendrovė to paties maršruto skrydžius gali vykdyti skirtingų modelių lėktuvais, todėl prieš užsisakant bilietą visada reikėtų pasidomėti lėktuvo modeliu.

Kaip pasirinkti vietą?

Nenusiminkite, įlaipinimo kortelėje pamatę, kad gavote vietą paskutinėje eilėje, ramina Benas Schlappigas, tinklaraščio apie lėktuvus „One Mile at a Time“ autorius. Jis sako, kad paskutinėse eilėse yra didžiausia tikimybė sėdėti tarp tuščių vietų. Kita vertus, jeigu tikitės tylaus skrydžio, venkite vietų arti lėktuvo variklių.

Jeigu eidami į tualetą nenorite prižadinti kaimynų, o greičiausiai nenorite būti pažadintas pats, užsisakykite vietą pirmos klasės kabinoje. Tik nepamirškite, kad lėktuvuose įrengti labai skirtingi pirmos ir verslo klasės salonai. „Boeing 787“, „Airbus“ A350 ir A380 pirmos ir verslo klasės sėdynės yra atskirtos, bet, pavyzdžiui, „Boeing 777“ net ir pirmoje klasėje atskirų vietų nerasite. Teks sėdėti vienoje eilėje su kaimynais. Skrisdami naktį, pasidomėkite, ar salone yra ištiesiamų sėdynių. Plačiau sužinoti apie lėktuvų salono dizainą galima tinklalapiuose seatguru.com ir routehappy.com.

Kaip pasiruošti skrydžiui?

Apsirenkite patogiai. Ponas Schlappigas sako, kad skrisdamas lėktuvu, net ir pirma klase, visada vilki megztinį. Oro linijų bendrovės „Qantas“, „Singapore Airlines“, „American Airlines“ keleiviams siūlo pižamas.

Prieš skrydį pasportuokite. Tokia treniruotė padės lengviau užmigti, neutralizuos ilgo sėdėjimo poveikį organizmui.

Ar valgyti lėktuve?

Lėktuve patiekiamas maistas gali priminti sodos skonį, bet kentėti alkio neturėtumėte. Gurgiantis pilvas užmigti nepadės. Beje, kai kurios oro linijų kompanijos skiria ypatingą dėmesį maisto kokybei. Tai „Turkish Airlines“ „Singapore Airlines“, „Air France“, „Emirates Airlines“, pastaroji pateikia geriausią vynų sąrašą danguje.

Skrydžio metu venkite sūrių užkandžių. Jie skatina dehidrataciją ir pilvo pūtimą. Dukart pagalvokite prieš užsisakydami antrą gėrimą. Kofeinas ir alkoholis neleis jums ramiai miegoti. Atsipalaiduoti pakanka ir vieno gėrimo, po to rekomenduojama išgerti dvi stiklines vandens.

Ką veikti?

Pasidomėkite interneto galimybėmis per skrydį. Ponas Schlappigas sako, kad stengiasi skristi „Lufthansos“ arba „Etihad Airways“ lėktuvais, nes jie siūlo pigiausias interneto paslaugas.

Iš anksto pasidomėkite lėktuve siūlomomis pramogomis. Dauguma skraidintojų savo puslapiuose praneša, kokie filmai bus rodomi skrendant, jeigu repertuaras netenkina, atsisiųskite tiek filmų, kiek spėsite pažiūrėti. Verta žinoti, kad filmų iš „Netflix“ jau galima atsisiųsti į savo kompiuterį.

Pasirūpinkite, kad visi elektroniniai prietaisai būtų visiškai įkrauti prieš skrydį, jeigu kartais šalia keleivio sėdynių įtaisyti kištukiniai lizdai neveiktų. „Nustebtumėte sužinoje, kaip dažnai tai atsitinka“, – sako p. Schlappigas.
Kita vertus, skrydis lėktuvu yra puiki proga pailsėti nuo žemėje slegiančių reikalų. Darbo reikalais reguliariai iš San Fransisko į Ugandą skraidanti Leila Janah skrydžio laiką praleidžia skaitydama fantastiką, piešdama arba miegodama: „Skrydis lėktuvu man yra vienas retų atvejų gyvenime, kai galiu pailsėti nuo darbo.“

Kaip išvengti negalavimų?

Drėkinkite nosies gleivinę kas kelias valandas. Net ir jūros vanduo padės lengviau prisitaikyti prie slėgio pokyčių. Taip pat tai puiki prevencinė praktika nuo virusų ir bakterijų uždaroje lėktuvo salono patalpoje.

Dezinfekuokite savo sėdynės atlošą ir atlenkiamą stalelį. Pasirodo, būtent ant stalelio randama daugiau bakterijų nei lėktuvo tualete. Todėl turėkite drėgnų servetėlių arba dezinfekcinio skysčio.

Atsargiai vartokite vaistus. Skrydžio metu keleiviai patiria įtampą, todėl organizmas gali jautriau reaguoti net ir į kasdien vartojamus medikamentus. Skrisdami lėktuvu geriau vartokite natūralius vaistus. Nusiraminti padeda valerijonas.

Šaltinis:

Gabija Karlonaite, Verslo žinios



Call Now ButtonSkambinkite dabar pasitarsime