Penkios didžiausios EK baudos už konkurencijos pažeidimus

11 Jul Penkios didžiausios EK baudos už konkurencijos pažeidimus

Europos Komisijos (EK) birželio 27d. „Google“ skirta 2,4 mlrd. Eur dydžio bauda – didžiausia EK vienai kompanijai skirta bauda dėl dominavimo rinkoje. Tačiau jau ir prieš tai EK demonstravo griežtą poziciją dėl konkurencijos pažeidimų.

Penkios didžiausios EK vienai bendrovei skirtos baudos už konkurencijos pažeidimus:

1. „Google“ (2017 m.)

JAV interneto milžinei rekordinė 2,4 mlrd. Eur bauda skirta už,Briuselio teigimu, konkurenciją pažeidžiančią praktiką, kuomet bendrovė piktnaudžiavo savo paieškos sistemos dominavimu rinkoje ir paieškos rezultatuose teikė pirmenybę savai kainų lyginimo paslaugai, o konkurentų nustumdavo į žemesnę vietą. „Google” paskelbė ketinanti teikti apeliaciją dėl EK sprendimo.

2. „Intel“ (2009 m.)

JAV lustų gamintojai „Intel“ 1,06 mlrd. Eur bauda buvo skirta už tai, kad, kaip nustatė EK, bendrovė taikė nuolaidas kompiuterių gamintojams, kurie naudojo būtent „Intel“ lustus. Šią bylą vis dar lydi nesibaigiančių apeliacijų procesas.

3. „Microsoft“ (2004 m.)

Billo Gates‘o įkurta „Microsoft“ už konkurencijos pažeidimus buvo nubausta 2004 m., baudos dydis siekė 497 mln. Eur. EK reikalavo, kad „Microsoft“ teiktų rinkai „Windows“ operacinę sistemą be ją lydinčios „Windows Media Player“ programinės įrangos. Taip pat EK įpareigojo „Microsoft“ už tam tikrą kaštais pagrįstą kainą atskleisti programinio kodo protokolus, kurie leistų konkurentų gaminamus produktus suderinti su „Microsoft“ produktais. „Microsoft“ nepakluso visiems EK reikalavimams, taigi 2008 m. bauda buvo padidinta dar 860 mln. Eur. Įskaičiavus kitus EK nustatytus pažeidimus, iš viso „Microsoft“ baudos pasiekė beveik 2 mlrd. Eur.

4. „Servier“ (2014 m.)

Prancūzijos farmacijos milžinė „Servier“, Izraelio „Teva“ ir penkios kitos vaistų kompanijos 2014 m. liepą buvo nubaustos 427,7 mln. Eur bauda už susitarimą atidėti perindoprilio, populiaraus medikamento kraujospūdžiui reguliuoti, pigesnės generinės versijos įvedimą į rinką.

5. „Telefonica“ (2007 m.)

Ispanijos telekomunikacijų milžinė „Telefonica“ 151,9 mln. Eur baudą „užsidirbo“ už mėginimą slopinti konkurenciją plačiajuosčio interneto rinkoje Ispanijoje. EK tvirtino, kad „Telefonica“, pasinaudodama dominuojančia padėtimi rinkoje, penkerius metus taikė nepagrįstas kainas, tiek apsunkindama kelią konkurentams įeiti į rinką, tiek kenkdama vartotojams.

Rūta Slušnytė, Verslo žiniosCall Now ButtonSkambinkite dabar pasitarsime