Raktas į sėkmę: atpažink ir valdyk būsenas

31 May Raktas į sėkmę: atpažink ir valdyk būsenas

                   Turtingas ar skurdžius, laimingas ar nelaimėlis, – visa tai lemia tik protas. Tik protas kuria gėrį ir blogį.

                                                                                                                                                                                  – Edmund Spenser

Ar kada nors buvote lydimi nepaprastos sėkmės? Gal žaidėte tenisą, ir kiekvienas jūsų smūgiuotas kamuoliukas skriejo tiksliai į priešininko aikštelės kampą, ar vedėte verslo derybas ir žinojote atsakymus į visus klausimus. Galbūt atlikote didvyrišką ar neįtikėtiną  žygį,  kuris,  kaip  visad  manėte,  ne  jūsų nosiai. Tikriausiai turėjote ir grynai priešingų išgyvenimų – buvo dienų, kai viskas krito iš rankų. Tikriausiai atsimenate atvejų, kai kiekviename žingsnyje klupdavote, kai visos durys būdavo užrakintos, kai visi sumanymai žlugdavo. Ir kodėl taip? Jūs – tas pats asmuo, todėl, mąstant logiškai,  turėtumėte  gauti  tokius  pat  rezultatus.  Tai kodėl kartais jūsų veiklos vaisiai būna apgailėtini, o kartai  –  nuostabūs.  Kodėl  net  geriausiems sportininkams pasitaiko dienų, kai viskas sekasi, tačiau taip pat ir tokių, kai kamuolys nelenda į krepšį ar niekaip nepavyksta pataikyti į vartus? Skirtumą lemia neurofiziologinė būsena. Kai kurios būsenos – pasitikėjimas savimi, meilė, vidinė jėga, džiaugsmas,   ekstazė,   tikėjimas   –   stiprina   žmogų, leidžia naudotis neišsenkamu asmeninės jėgos šaltiniu. Kitos – sumaištis, depresija, baimė, nerimas, liūdesys, neviltis – sukausto, atima jėgas. Ar nebuvo tekę užeiti į restoraną  ir  išgirsti,  kaip  padavėja  suniurzgia  „Ko nori?“ Manote, ji visad šitaip bendrauja? Taip, įmanoma,  kad  jos  gyvenimas  toks  sunkus,  kad  ji visados tokia. Tačiau labiau tikėtina, jog šiandien jai reikėjo aptarnauti daugiau nei įprasta staliukų, galbūt keli svečiai nepaliko arbatpinigių. Ji greičiausiai nėra blogas žmogus, tik dabar jos būsena siaubingai neproduktyvi. Jei sugebėtumėte pakeisti jos būseną, pakistų ir jos elgesys.

”Suvokti būseną – svarbiausias žingsnis, kai siekiame pokyčių ir meistriškumo“

Suvokti būseną – svarbiausias žingsnis, kai siekiame pokyčių ir meistriškumo. Mūsų elgsena savaime kyla iš būsenos. Mūsų padavėjos elgsena neatspindi tikrosios jos, kaip asmenybės, esmės. Taigi norėdami išvengti nesėkmių  ir  nesusipratimų,  turime  išmokti  būsenas valdyti, o valdydami būsenas, valdysime ir elgseną. Įsivaizduokite, jog jums gana spragtelėti pirštais, ir jus kaipmat užlieja entuziazmas, kūnas kunkuliuoja energija, jūs nė kiek neabejojate savo sėkme. Būtų neblogai, tiesa? Tai yra įmanoma.

„Atminkite, kad galios raktas – veikla“

Būseną galima apibūdinti kaip milijonų neurologinių procesų, vykstančių mumyse, sumą; kitais žodžiais tariant, tai mūsų potyrių visuma. Paprastai įvairios būsenos   apima   mus   be   jokio   mūsų   sąmoningo įsikišimo. Vienos būsenos būna produktyvios, atveria vidinius išteklius, kitos – suvaržo, atima iš mūsų galimybes. Kad ir kaip būtų, dauguma iš mūsų retai stengiasi šias būsenas valdyti, tačiau būtent tas gebėjimas ir skiria nugalėtojus nuo pralaimėtojų

Norite išmokti valdyti būsenas, registruokitės konsultacijai

Šaltinis:

A. ROBBINS 2008



Call Now ButtonSkambinkite dabar pasitarsime