Rekordus fiksuojantis bitkoinas aplenkė auksą

04 Mar Rekordus fiksuojantis bitkoinas aplenkė auksą

Naujas aukštumas toliau fiksuojanti virtuali valiuta pagal kainą aplenkė klasikinį vertės saugojimo instrumentą.agal kainą aplenkė klasikinį vertės saugojimo instrumentą.

Penktadienį bitkoinui toliau brangstant, o auksui pingant, jų kainos susikirto pirmą kartą.

Prasilenkusios bitkoino ir aukso kainos nieko nepasako nė apie vieną iš jų – tai veikiau simbolinis įvykis ir riboženklis bitkoino kelyje į platesnį pripažinimą. Virtuali valiuta nekoreliuoja su finansų rinkomis, todėl laikoma alternatyvia priemone diversifikuoti investicijas.

Bitkoinas šiandien brangsta daugiau kaip 2%, aukščiausia šiandienos reikšmė – 1.286,52 USD. Bitkoinas kainuoja daugiausiai per visą savo istoriją. Per mėnesį virtuali valiuta jau pabrango daugiau kaip 20%, o nuo metų pradžios – beveik trečdaliu. Virtualios valiutos kainą kelia rinkos dalyvių lūkesčiai, kad kovo 11 d. JAV vertybinių popierių ir biržų komisija (SEC) patvirtins pirmąjį bitkoinų ETF – biržoje prekiaujama fondą. Tai būtų bitkoinų pripažinimas turto klase, galintis atverti kelią didesniam valiutos paplitimui.

Savo ruožtu auksas pinga, rekordines aukštumas pasiekusiose akcijų rinkose tvyrant optimizmui ir sustiprėjus lūkesčiams dėl JAV centrinio banko (FED) palūkanų kėlimo. Penktadienį metalas pinga apie pusę procento, iki 1.227 USD, per 3 dienas auksas atpigo beveik 2%.

Šaltinis:

Justinas Gapšys, Verslo žinios

 Skambinkite dabar pasitarsime