TOP cv.lt: nuobodžiausios profesijos ir darbai

26 Feb TOP cv.lt: nuobodžiausios profesijos ir darbai

Šią savaitę cv.lt – patrauklūs pasiūlymai personalo, gamybos vadovams, aukštą poziciją siūlo Lietuvos oro uostai. O besirenkantiems ar galvojantiems keisti profesiją, siūlome pasižvalgyti po statistiką, bylojančią apie didžiausią nuobodulį keliančius darbus.

Atlyginimus lyginantis portalas „Emolument.com“ paklausė 1.300 profesionalų, ar jiems nuobodu darbe.

Tyrimas atskleidė, kad daugiausiai savo darbe nuobodžiauja teisininkai. 8 iš 10 su teise dirbančių profesionalų teigė, kad jiems darbe yra nuobodu. Anot tyrėjų, dėl to labiausiai kaltas rutininis teismų sprendimų ir bylų peržiūrinėjimas, su kuriuo susiduria jaunesnieji teisininkai.

Apklausoje dalyvavo 1.300 profesionalų, kurie turėjo atsakyti, ar jiems jų darbe yra nuobodu ar ne. Atsakymai išreikšti procentais.

Nuobodžiausi darbai:

Kurių profesijų darbuotojams nuobodžiausia

Kurių šalių darbuotojams nuobodžiausia

Darbe nuobodžiauja ir 78% projektų vadybininkų, rodo apklausa. Taip pat 7 iš 10 pagalbos klientams srityje dirbančių specialistų teigė, kad jiems jų darbas nuobodus.

Mažiausiai nuobodžiauja tyrimais ir eksperimentine plėtra užsiimantys specialistai. Mažiau nei pusė jų teigė, kad nuobodžiauja. Nuoboduliu nesiskundžia ir praktiškai pusė vadovavimo funkcijas atliekančių asmenų bei švietimo srities profesionalų.

Apklausos autorius nustebino tai, kad nuobodžiavimo lygis visose pareigybių lygiuose išlieka praktiškai vienodas. Pavyzdžiui, tiek aukščiausio lygio vadovų tarpe, tiek tarp pradinio lygmens specialistų nuobodžiauja apie du trečdalius apklaustųjų.

Nuobodžiausia šalis dirbti – Jungtiniai Arabų Emyratai. 83% šioje šalyje dirbančiųjų teigia, kad jiems nuobodu. Tyrėjų teigimu, kadangi šioje šalyje yra siūlomi labai aukšti atlyginimai, darbuotojai labiau linkę kęsti neįdomius darbus bei šešių darbo dienų savaitę.

Mažiausiai nuobodžiauja Šveicarijos darbuotojai (51%). Esą motyvacijos darbui šveicarams suteikia darbo ir asmeninio gyvenimo balansas bei aukštas pragyvenimo lygis.

Šaltinis:

Greta Jankaitytė, Verslo žinios

 Skambinkite dabar pasitarsime