Verslo optimizavimas

Verslo optimizavimas – šiuolaikinės priemonės verslo efektyvumui

Šiuolaikinė aštri konkurencija persmelkia mūsų veiklą. Įmonės siekia padidinti savo rinkos dalį, pardavimų apimtis, pelningumą ir likvidumą, sumažinti išlaidas, susirasti naujų rinkos nišų ir greičiau nei kiti “prisijaukinti” sau lojalų  klientą. Norėdami tai padaryti, vadovai ir specialistai ieško, randa ir diegia naujas technologijas ir valdymo metodus kartais  “nusižiūrėdami” nuo  kitų jau tai naudojančių bendrovių arba bando kurti savo metodikas. Daugelis vadovų puoselėja viltį, kad jie tokiu stebuklingu būdu atras naują “valdymo panacėja”, kuri suteiks lemiamą persvarą ir ilgalaikį atotrūkį. Deja konkurentai mąsto panašiai, taigi tas atotrūkis nėra labai lengvai pasiekiamas. Verslo optimizavimas tai racionalūs sprendimai padeda laipsniškai  stebėti verslo procesų gerėjimą, žingsnis po žingsnio eliminuoti bereikalingą veiklų dubliavimą optimizuoja darbuotojų motyvacijos ir lojalumo problemas.

Kokie pagrindiniai optimizavimo tikslai?

  1. Suaktyvinti verslo procesų kokybės gerinimą: prekių, paslaugų bei  klientų aptarnavimo kokybė;
  2. Racionalizuoti organizacijos padalinių darbo optimizavimas;
  3. Padidinti atskirų procesų planavimo ir organizavimo efektyvumą, sumažina laiko sąnaudas;
  4. Sumažinti klaidų skaičių realizuojant verslo procesus: dokumentai, informacijos perdavimas ir vidinė ir išorinė komunikacija.
  5. Optimizuoti atskirų operacijų išlaidas verslo procese.

Reikia pažymėti, kad verslo procesų optimizavimas yra inovatyvus, bet tuo pačiu ir labai „suktas“ procesas. Pasitaiko atveju,  kai neturėdami tam tikrų kompetencijų atskirų padalinių vadovai bando užsiimti verslo optimizavimu,  šiam procesui sunaudoja  didžiules laiko sąnaudas, bet dažniausiai rezultatas būna neproporcingas laiko sąnaudoms, o neretai apskritai nepasiekia dienos šviesos.  Taigi, nusprendus, kad Jūsų verslui  reikalinga optimizuoti vieną ar kitą procesą, turėtumėte  labai aiškiai suprasti ir apsibrėžti tikslus – kur taikotės ir ką Jūs norėtumėte iš šio proceso gauti. Tik įvykdžius tam tikras sąlygas yra įmanomi aiškūs optimizavimo parametrai, kurie apibrėžti aiškiais laiko kriterijais.

REGISTRUOTIS Į KONSULTACIJĄ

a

Skambinkite dabar pasitarsime